Naše odchovy

//Naše odchovy

Shrnutí roku 2015

Je čas rozloučit se s rokem 2015.

Byl to pro naši CHS krásný a úspěšný rok. Přivítali jsme na svět sedm vrhů nádherných zdravých koťátek F, G, H, CH, I, J, K od našich kočiček Zaphyry, Bessi, Bibi, Berušky, Foxy a Opalky. Zůstává u nás malá Kate, která jistě vyroste v nádhernou kočičí dámu a bude velkým přínosem pro náš chov. Byli jsme úspěšní i na výstavách – kocour Rusty na každé absolvované výstavě získal EX1, CAGCIB, Jazzy dosáhl titulu Interchampion, Eliášek – během šesti měsíců dosáhl titulu Grandinterchampion a stal se tatínkem vrhu „K“. Naše Bibi získala titul Interchampion. Poprvé se staly maminkami kočičky Bessi, Foxy a Opal. Koťátka našla milující domovy a my spřízněné „kočičí duše“. Za vše jsme moc šťastní.

Soňa Striežencová, Petra Anettová a celá kočičí rodina.

 

2015-12-29T13:39:46+00:00 29. 12. 2015|Naše odchovy, Ze života CHS|

Nerozlučná dvojice

Bessi a Bingo (alias Kimi) Pink Berry CZ, sourozenci a nerozluční přátelé. Původně to měli být oba jen mazlíci, ale když se zabydleli u svých milujících páníčků a ti podlehli jejich kouzlu a báječné povaze, rozhodli se Anettovi, že Bessinku uchovní a budou se věnovat chovu britských krátkosrstých koček. A dobře udělali – Petra Anettová je výjimečná kočičí maminka s obrovským srdcem a svoji obětavost a lásku ke kočkám předává přes odchovaná koťátka dál k novým majitelům našich miminek. Bessinka je maminka vrhu „G“ a kočička Foxy, která u Petry také žije, je maminka vrhu „I“. V příštím roce 2016 se budeme těšit na další vrhy koťátek.

2015-12-08T09:37:03+00:00 8. 12. 2015|Naše odchovy, Ze života CHS|

Plyšáček Chandler

Dobrý den Soňo,

hlásíme se s Čenýskem. Kdybyste viděla, jak je mazlivý, lehne si u mě a chce hladit, a když  přestanu, tak si sedne, chvíli kouká a pak mi dá svoji tlapinku na mojí, abych ho hladila dál. Pak se svalí a „musím“ ho drbat. Děkuju Vám za každý den, který s ním trávím, protože on mi dělá radost – pořád. Je tak hodný a milý, naprosto bezproblémový kocourek. Taková živá plyšová hračka :-). Říkám mu tlustýšku nebo buchtýšku. Je to už teď PAN kocour. Posíláme tlapky a máme Vás rádi. Anny a Chandler.

Děkujeme za krásnou zprávu a Čenýskovi posíláme pohlazení. Soňa a kočičky.

2015-10-25T11:21:17+00:00 25. 10. 2015|Naše odchovy, Ze života CHS|

Kotě v bytě

Než si od nás přivezete koťátko, je nutné zajistit mu vše pro jeho potřeby. To znamená pelíšek, škrabadlo, kočičí toaletu s kvalitním stelivem, misku na suchou a vlhkou stravu a přísun čerstvé vody. Dále zkontrolujte, zda koťátku nehrozí pád z výšky. Dbejte na zajištění balkónu a oken, odstraňte z dosahu koťátka jedovaté pokojové rostliny a skleněné či ostré předměty, o které by se mohlo zranit, pořiďte pár speciálních kočičích hraček, kde nehrozí riziko spolknutí malých částí.

V prvních dnech po příjezdu domů může koťátko „pobrekávat“, ale rychle si zvykne na nové, milující prostředí. Je také dobré neměnit mu stravu, na kterou bylo dosud zvyklé u chovatele, rychlá změna značky granulek či masových konzerv by mohla koťátku způsobit nepříjemné zažívací obtíže.

Ačkoliv kotě většinu dne prospí a nevyžaduje intenzivní pozornost, je třeba vymezit si volný čas na hru a zábavu, jen tak bude koťátko krásně prospívat a bude šťastné – a vy s ním.

Máme ještě volná nádherná koťátka od naší Foxy, vrh „I“, neváhejte nás kontaktovat. Prázdniny rychle utečou a koťátka budou moci odejít do nových domovů v polovině září.

Přikládáme do galerie pár fotografií z minulých odchovů. Není šťastný domov bez kočky…

 

2015-07-05T09:20:12+00:00 5. 7. 2015|Naše odchovy, Ze života CHS|

Alvin Pink Berry CZ

Od slečny Denisy nám přišla fotografie našeho Alvinka, vrh „A“.  V dubnu Alvin oslavil dva roky a je z něj opravdu nádherný pan kocour! Je to první syn naší Berušky a zároveň první vrh koťátek v naší CHS. Alvinek je miláčkem rodiny a my děkujeme Denise za vzornou péči o něj.

Bella Pink Berry CZ

Od paní Agnieszky z Polska, u které žije naše kočička odchov „B“, Bella Pink Berry, nám přišla krásná novina, že se Belle narodila krásná zdravá koťátka. Gratulujeme!  Drobečkům přejeme hodně zdraví, krásný kočičí život, a aby byla tak krásná, jako je jejich maminka. Na výstavní i chovatelské úspěchy našich koťátek jsme vždy moc pyšní a těšíme se na další zprávy od majitelů našich „dětiček“. Děkujeme!

 

 

2015-05-24T13:03:07+00:00 22. 5. 2015|Naše odchovy, Ze života CHS|